Wybierz dzielnicę i zapoznaj się z wynikami II edycji budżetu partycypacyjnego! Które projekty zostaną zrealizowane w 2016 roku?

BPA.I.I.P/218/15.ELE - Dojście do ulicy Górczewskiej z Nowych Górc-przejście nad torami do Wola Parku i stacji metra

Wybrany do realizacji - projekt zwycięski
awatar *** ***
projektodawca
Budowa schodów i chodnika wzdłuż nasypu przy ul. Górczewskiej, w celu likwidacji nielegalnego procederu przechodzenia przez tory, do centrum handlowego Wola Park i przystanków autobusowych. W latach następnych wykorzystanie przejścia jako połączenia do stacji metra zlokalizowanej za torami.

Oddane głosy

2136

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi

Koszty projektu po weryfikacji

190 000,00 zł

Dzielnica

Bemowo


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Górczewska, Grodkowska, Budy, Kluczborska, mapka w załączeniu

Istotne informacje o lokalizacji

Schody i chodnik, prowadzące na nasyp do ulicy Górczewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu kolejowego, umiejscowione w północno - zachodniej części nasypu. Chodnik 120 metrowy, biegnący na dole wzdłuż nasypu ulicy Górczewskiej.

Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • osoby z niepełnosprawnością

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

ogólnodostępny

Pełny opis projektu

Projekt dotyczy budowy schodów i chodnika prowadzących na górę nasypu drogowego ulicy Górczewskiej z "poziomu dolnego" (ulica Grodkowska, tory kolejowe). Na "poziomie górnym" znajduje się już chodnik i ścieżka rowerowa. Uporządkowanie terenu na "poziomie dolnym" i utwardzenie nasypu w celu przygotowania pod budowę schodów i podjazdu. Budowa 120 metrowego chodnika, biegnącego od parkingu przy ul. Budy do dolnej części schodów. Dalsza część projekt zakłada zbudowanie kilkudziesięciu schodów betonowych z poręczą, na nasypie o kącie 35 (stopni) i usunięcie niewielkiej barierki na "poziomie górnym". Umożliwi to szybszą, wygodniejszą i przede wszystkim legalną komunikację pieszą i rowerową mieszkańcom osiedla Górce do centrum handlowego i przystanków autobusowych w stronę centrum miasta.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Mieszkańcy ulic Grodkowskiej, Kluczborskiej i Budy wybierają najbliższe im przystanki autobusowe zlokalizowane przy zbiegu ulic Górczewskiej i Białowiejskiej, dlatego zmuszeni są do łamania przepisów, przekraczając tory w miejscu niedozwolonym. Brak legalnej alternatywy skutkuje narażeniem się na mandat. Po stronie południowo- zachodniej nasypu drogowego schody istnieją. W obliczu rozbudowy opisywanej części dzielnicy, rozwijać się powinna także infrastruktura umożliwiająca mieszkańcom komunikację pieszą i rowerową. Schody i chodnik to łatwiejszy dostęp do ścieżki rowerowej, przystanków komunikacji miejskiej i CH Wola Park. W latach następnych do stacji metra Wola Park.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Ułożenie chodnika o długości 120 metrów - 35 000 zł
Przygotowanie nasypu (utwardzenie), budowa schodów - 155 000 zł

Całkowity koszt projektu: 190 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszty sprzątania i ewentualnej konserwacji chodnika i schodów.


Całkowity koszt eksploatacji: 2 000,00 złKomentarze

Panel dyskusyjny dla złożonych projektów zostanie uruchomiony po wstępnej weryfikacji projektów, tj. od 2015-02-27.